Agar io Oyundaki Modlar

experimental modeMod Experimental = Bu oyun modu deneysel mod olarak adlandırılır. Oyun modu FFA ile neredeyse birebir aynıdır. Zaten FFA modunu daha keyifli hale getirmek için bu oyun modunu geliştirdiler. FFA için anlattığım tüm oyun özellikleri "Experimental" oyun modu için de geçerlidir ancak 2 ufak farklılık hariç. Experimental oyun modunda kaktüslerin işleyişinde küçük bir fark vardır. Bu oyun moduna ek olarak bizim şelale diye tabir ettiğimiz kaktüslere benzeyen kahverengi ve dikenli yapılar eklenmiştir. Experimental modda konseptinde kaktüsler benlendikçe büyümüyor ve bölünmüyorlar bunun yerine W attığımız yöne doğru hareket ediyorlar. Experimental modda şelaleden büyük bir kütleye ulaştığınızda ve üzerinde geçmeye çalıştığınızda kaktüslerde olduğu gibi parçalara ayrılıyorsunuz. Küçükseniz diğer modlarda olduğu gibi ölüyor ve oyundan atılıyorsunuz.


ffa modeMod FFA = Bu Oyun Modunda Herkes Tekdir. FFA modunda solo oynanış mantığı mevcuttur. Her oyuncu tek başına hareket ediyor ancak oyun içinde samimi olduğunuz yada güvendiğiniz kişilerle takım olup oyunda daha etkin rol alabilirsiniz. Agario'da amaç küçük balonları yemek ve oyun karakterinizi büyük boyutlara taşımak.


rainbow modeMod Rainbow = Bu Oyun modu eğlence modu olarak adlandırılır. Oyun FFA oyun moduna benzemektedir. Rainbow oyun modunun tek farkı oyun karakterinin ve yemlerin durmadan yanıp sönen renklere bürünmeleridir.teams modeMod Teams = Bu Oyun takım modu olarak adlandırılır. Oyunda 3 renk vardır kırmızı, mavi, yeşil oyuna giriş yaptığınızda oyun sizi hangi renge atarsa siz o takımdan olursunuz.Skins Gallery

Agar Play Oyunu Hakkında

Oyundaki karakterinizi Mouse yardımı ile yönlendirebilirsiniz. Karakterinizi bölünebilecek büyüklüğe ulaştırdığınız zaman ‘’space’’ tuşunu kullanarak bölünebilirsiniz. Bölünme özelliği oyunda sizlerden küçük rakiplerinize karşı avantaj elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca yemek adına peşine takıldığınız rakibinizi yakalama aşamasında zorlanıyorsanız klavyenizde bulunan ‘’W’’ tuşuna basarak rakibinize parçalarınızı gönderip onu yiyebilirsiniz. Oyunun tek dezavantajı level sisteminin bulunmaması. Bu nedenle oyuna her yeni girişinizde hem karakteriniz hem de nickiniz sıfırlanır. Oyunda Mouse yardımıyla üzerinde isim yazmayan küçük hücreleri toplamaya devam edin. Bu sayede hızla büyümeye başlarsınız ve yeteri kadar büyüdüğünüzde ise sizden daha küçük olan ve üzerlerinde isim yazan hücreleri yiyebilirsiniz. Söz konusu hücreler rakiplerinizdir. Rakiplerinizi ne kadar çok yerseniz gelişiminiz de o kadar hızlı olur. Oyunu cep telefonu, tablet gibi android cihazlarınızdan oynamak için ise ilk yapmanız gereken şey agario oyununu cihazınıza indirmektir. Daha sonra yine kendiniz için bir nick ve bölge belirleyerek oyuna giriş yapabilirsiniz.