Loading the player...

Agar io Oyunu Nasıl Oynanır Hakkında Video

Oyun hem bireysel olarak hem de takım olarak oynanabilmektedir. Şayet takım modunda oynayacaksanız sizinle aynı renkte olan oyuncular ile birlikte hareket edersiniz. Bu sayede aynı renkli takım arkadaşlarınız ile topladığınız tüm puanlar lider tablosunda yer alır. Agario oyunu pc mause ile oynayabildiğiniz kolay ama bir o kadar da çok zevkli bir pvp multiplayer oyunudur. Bu oyunda kendi oyun karakterinizi istediğiniz gibi yönetebiliyorsunuz ve onu olabildiğince diğer kendinizden küçük karakterler ile besliyorsunuz. Her yediğiniz diğer rakip karakterler sizin dahada büyümenize olanak sağlıyor ve daha büyük karakterler ile yarışma yapabiliyorsunuz. Bu oyunda büyüme sınırınız olmadığından dolayı agario oyununda sürekli karakterinizi beslemelisiniz aksi takdirde sizden daha çok büyüyen karakterler sizin için her zaman tehdit oluşturacaktır.


Hem bilgisayardan hem de akıllı cihazlardan oynanabilen Agario oyununu bilgisayar üzerinden oynayacaksanız indirmeniz gerekmez. Sadece oyunun bulunduğu siteye tarayıcınız aracılığı ile bağlanarak girebilir ve kendinize bir nick ve bir bölge belirleyerek oyuna katılabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden karakterinizi yönetmek için Mouse’unuzu kullanabilirsiniz.Skins Gallery

Agar io Oyun Nasıl Oynanır?

Oyundaki karakterinizi Mouse yardımı ile yönlendirebilirsiniz. Karakterinizi bölünebilecek büyüklüğe ulaştırdığınız zaman ‘’space’’ tuşunu kullanarak bölünebilirsiniz. Bölünme özelliği oyunda sizlerden küçük rakiplerinize karşı avantaj elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca yemek adına peşine takıldığınız rakibinizi yakalama aşamasında zorlanıyorsanız klavyenizde bulunan ‘’W’’ tuşuna basarak rakibinize parçalarınızı gönderip onu yiyebilirsiniz. Oyunun tek dezavantajı level sisteminin bulunmaması. Bu nedenle oyuna her yeni girişinizde hem karakteriniz hem de nickiniz sıfırlanır. Oyunda Mouse yardımıyla üzerinde isim yazmayan küçük hücreleri toplamaya devam edin. Bu sayede hızla büyümeye başlarsınız ve yeteri kadar büyüdüğünüzde ise sizden daha küçük olan ve üzerlerinde isim yazan hücreleri yiyebilirsiniz. Söz konusu hücreler rakiplerinizdir. Rakiplerinizi ne kadar çok yerseniz gelişiminiz de o kadar hızlı olur. Oyunu cep telefonu, tablet gibi android cihazlarınızdan oynamak için ise ilk yapmanız gereken şey agario oyununu cihazınıza indirmektir. Daha sonra yine kendiniz için bir nick ve bölge belirleyerek oyuna giriş yapabilirsiniz.