Oyunda Yaşanabilecek Sorunlar Hakkında

agar sorunSon ayların en popüler oyunlardan biri olan ve popülerliği gittikçe artan Agar io pvp oyunununda kullanıcı sayısı arttıkça kasma sorunları da artıyor. Bu kasmaların en büyük nedeni internet bağlantı hızımız ve bilgisayarımızda açık olan diğer programlardan kaynaklanmaktadır. Bu donma (takılma) sorunlarını bazı yöntemlerle az da olsa düzeltebilirsiniz. Altta yazılan maddeleri uygularsanız oyun esnasındaki kasma (takılma) olayı biraz da olsa düzelecektir.

1) Modemi kapatıp tekrar açabilirsiniz.

2) Bilgisayarımızdaki gereksiz programları ve internet tarayıcınızdaki diğer sekmeleri kapatalım.

3) Oyun esnasında indirme veya yükleme yapıyorsak bunlarda oyunda takılmalara neden olur.

4) İnternet bağlantınızı başkalarıyla paylaşıyorsanız ve oyun esnasında aşırı yüklenme oluyorsa yine takılmalar meydana gelebilmektedir.

6) Son olarak ise oyunu Mozilla Firefox internet tarayıcısında oynamanızı öneriririz.

7) Sizle alakalı olmayan tarafı ise agario oyununu oynadığınız serverin donanımsal yetersizliği olabilir.
Agar io Oyunu Nasıl Oynanır

Oyundaki karakterinizi Mouse yardımı ile yönlendirebilirsiniz. Karakterinizi bölünebilecek büyüklüğe ulaştırdığınız zaman ‘’space’’ tuşunu kullanarak bölünebilirsiniz. Bölünme özelliği oyunda sizlerden küçük rakiplerinize karşı avantaj elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca yemek adına peşine takıldığınız rakibinizi yakalama aşamasında zorlanıyorsanız klavyenizde bulunan ‘’W’’ tuşuna basarak rakibinize parçalarınızı gönderip onu yiyebilirsiniz. Oyunun tek dezavantajı level sisteminin bulunmaması. Bu nedenle oyuna her yeni girişinizde hem karakteriniz hem de nickiniz sıfırlanır. Oyunda Mouse yardımıyla üzerinde isim yazmayan küçük hücreleri toplamaya devam edin. Bu sayede hızla büyümeye başlarsınız ve yeteri kadar büyüdüğünüzde ise sizden daha küçük olan ve üzerlerinde isim yazan hücreleri yiyebilirsiniz. Söz konusu hücreler rakiplerinizdir. Rakiplerinizi ne kadar çok yerseniz gelişiminiz de o kadar hızlı olur. Oyunu cep telefonu, tablet gibi android cihazlarınızdan oynamak için ise ilk yapmanız gereken şey agario oyununu cihazınıza indirmektir. Daha sonra yine kendiniz için bir nick ve bölge belirleyerek oyuna giriş yapabilirsiniz.

Dark Theme
Show Mass
No Skins