Oyunda Yaşanan Sorunların Nedenleri

agar sorunSon zamanların en çok oynanan oyunlardan biri olan ve popülerliği gittikçe artan Agario pvp oyunununda kullanıcı sayısı arttıkça kasma sorunları da artıyor. Bu kasmaların en büyük nedeni internet bağlantı hızımız ve bilgisayarımızda açık olan diğer programlardan kaynaklanmaktadır. Bu donma (takılma) sorunlarını bazı yöntemlerle az da olsa düzeltebilirsiniz. Altta yazılan maddeleri uygularsanız oyun esnasındaki kasma (takılma) olayı biraz da olsa düzelecektir.

1) Modemi kapatıp tekrar açalım.

2) Bilgisayarımızdaki gereksiz programları ve internet tarayıcınızdaki diğer sekmeleri kapatalım.

3) Oyun esnasında indirme veya yükleme yapıyorsak bunlarda oyunda takılmalara neden olur.

4) İnternet bağlantınızı başkalarıyla paylaşıyorsanız ve oyun esnasında aşırı yüklenme oluyorsa yine takılmalar meydana gelebilmektedir.

6) Son olarak ise oyunu Mozilla Firefox internet tarayıcısında oynamanızı öneriririz.

7) Sizle alakalı olmayan tarafı ise agario oyununu oynadığınız serverin donanımsal yetersizliği olabilir.Skins Gallery

Oyun Nasıl Oynanıyor?

Bilgisayar üzerinden karakterinizi yönetmek için Mouse’unuzu kullanabilirsiniz. Bölünebilecek kadar büyüdüğünüzde karakterinizi bölmek için ‘’Space’’ tuşunu ve rakiplerinize parça göndermek için ise ‘’W’’ tuşunu kullanabilirsiniz. Bu sayede sizden kaçan rakiplerinizi yakalamanız çok daha kolay olacaktır. Oyunda level sistemi yok. Bu sebeple oyuna yaptığınız her yeni girişte nickiniz ve karakteriniz sıfırlanıyor ve her yeni bağlantınızda yeniden nick ve bölge belirlemeniz gerekiyor. Oyuna bağlandığınız anda ilk olarak üzerlerinde herhangi bir isim yazmayan küçük hücreleri yemeye çalışın. Bu sayede karakteriniz hızla büyüyecektir ve yeterli büyüklüğe ulaştığınız andan itibaren rakiplerinizi yani üzerinde isim yazan ve sizin karakterinizden küçük olan hücreleri yiyebilirsiniz. Bu esnada sizden büyük rakiplerinize yem olmamaya dikkat etmeniz gerekir. Oyunu android cihazlarınız üzerinden oynamak için ise ilk olarak indirme siteleri aracılığı ile Agar.io oyununu cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Sonrasında bilgisayarda olduğu gibi nick ve bölge belirleyerek oyuna dâhil olabilirsiniz. Oyunu dilerseniz bireysel olarak dilerseniz de bir takıma dâhil olarak oynayabilirsiniz.